Co oznacza ból klatki piersiowej i ręki?

Witam, mam 18 lat i od kilku dni odczuwam kłujący ból po lewej stronie klatki piersiowej. Pojawia się on podczas leżenia, zwłaszcza na lewym boku. Przez co odczuwam również ból w całej lewej ręce. Czasami obudzi mnie w nocy. Dodam również, ze mojej w rodzinie często zdarzały się nowotwory. Troszkę się obawiam, że to może mieć coś z tym wspólnego.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Ból w klatce piersiowej może mieć wiele różnych przyczyn (np. choroby serca, przewodu pokarmowego, układu oddechowego, układu kostnego). Aby zróżnicować przyczynę należy zebrać dokładny wywiad lekarski i zrobić podstawowe badania dodatkowe jak morfologia czy ekg. Na podstawie ich wyniku można podjąć decyzję o dalszej diagnostyce czy leczeniu. W tym wypadku podała Pani za mało danych, aby móc powiedzieć coś więcej.