Co oznacza ból w łydce u 18-latki?

Dwa dni temu byłam na koncercie i bardzo dużo skakalam. W pewnym momencie poczułam jakby mi cos pękło w lewej lydce, lecz nic mnie nie bolało. Jednak wczoraj wieczorem bol był tak silny, że nie mogłam chodzić i trwa nadal. Jak się to pozbyc, są jakieś sposobu wyleczenia przed udaniem się do lekarza? Dodam, że noga mi ani nie spuchla, ani nie ma na niej siniaka.

Lek. Wojciech Zygmunt

Na pewno warto udać się do lekarza, aby wykluczyć poważniejszy uraz. Polecam zastosować altacet w maści oraz zimne okłady. Jeżeli to nie pomoże, warto spróbować tabletek doustnych - np. diklofenak lub pyralgina. Pozdrawiam i życzę zdrowia.