Co oznacza ból w okolicach pępka u osoby leczącej się na nerwice?

Witam lecze się na nerwice wegetatywna . A ostatnio dostałem bol z prawej strony pępka przesunął się w dół . Nie boli bardzo. Tylko czasami delikatnie za kuje. Czasem i biodro i plecy z tylu. Co to może być?

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Napisał Pan: ".. leczę się na nerwice wegetatywna... ." czy to znaczy, że leczy się Pan farmakologicznie?

Jeśli tak (z mojej strony) farmakoterapia może być tylko wspomagającą formą terapii, gdyż farmaceutyki aplikowane dłużej, uzależniają.

Zaprezentowany przez Pana symptom, wskazuje na tzw. "lęk wędrujący po ciele".
Fundamentalną metodą leczenia (do rozważenia) byłaby dla Pana psychoedukacja - nabycie umiejętności radzenia sobie z
lękiem/napięciem oraz psychoterapia (najlepiej poznawczo-behawioralna).

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Serdeczności i radości Panu życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605