Co oznacza bolesność piersi podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Od Od stycznia tego roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Cleonita (Miałam wcześniej 9 miesięczna przerwę, zaszłam w ciąże i poroniłam) Przed przerwą też brałam te same tabletki i nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych. Teraz pojawiło się obrzmienie i bolesność piersi i to nie na początku stosowania a teraz i nie mija. Czy powinnam się martwić? Nic niepokojącego poza tym się nie dzieje. Może powinnam zmienić tabletki? Może to być skutek ciąży że teraz inaczej reaguje na tabletki?

Lek. Katarzyna Szymczak

Na pewno teraz Pani nie jest w ciąży? sugeruje kontrolę u ginekologa, być może konieczna będzie zmiana tabletek.
Pozdrawiam