Co oznacza Candida Albicans w wymazie z szyjki macicy?

Co oznaczają pojedyncze kolonie Candida albicans na wyniku z wymazu kanalu szyjki macicy.Przygotowuje się na hsg czy muszę przełożyć termin badania ze względu na wynik wymazu.Prosze o interpretację.

Pojedyncze kolonie mogą występować jako flora fizjologiczna. Nie powinno to stanowić p/wskazania do HSG, ale niech ginekolog prowadzący Panią decyduje. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.