Co oznacza czerwona krosta w okolicach pochwy?

Ostatnio w okolicach pochwy pojawiła się u mnie czerwona krosta. Same okolice pochwy są lekko czerwone a i niekiedy lekko podpuchnięte. Początkowo myślałam że to mogło wystąpić przez przeziębienie, ale chyba się myliłam. Co zrobić w takim przypadku kiedy krosta utrzymuje się już jakiś czas?

Lek. Katarzyna Szymczak

Najprawdopodobniej jest to zaczopowany gruczoł łojowy, sugeruję irygacje pochwy preparatem przeciwzapalnym i przeciwinfekcyjnym np zawierającym benzydamine. W razie braku poprawy kontakt z ginekologiem.
Pozdrawiam