Co oznacza drętwienie palców i kłucie w oku?
Od pewnego czasu czuję ucisk na prawe oko i mrowienie koło oka, drętwieją mi palce obu rąk i ból pod prawym udem lub nad nim jakby rwa, a teraz dławienie w gardle. lekarz zlecił rtg szyjnego kręgosłupa. Wynik badania: lordoza kręgosłupa szyjnego spłycona. Wysokość trzonów zachowana. Zwężenie przestrzeni międzykręgowej C6-C7 z odczynami sklerotycznymi w obrębie blaszek granicznych. Na przednich krawędziach trzonów od c3 do C7 widoczne zaostrzenia kostne. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w przebiegu dyskopatii. Co to oznacza, do jakiego lekarza udać się do ortopedy czy neurologa?

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Wynik wskazuje na liczne zmiany zwyrodnieniowe. Sugeruję skonsultowanie problemu zarówno z ortopedą, jak i z neurologiem. Pozdrawiam!