Co oznacza gęsta ślina i bóle w okolicach szyi?

Witam mam 19 lat od około 2 badz 3 miesięcy borykam sie z nerwowoscia mała drobnostka doprowadza mnie do szału dużo się stresuje i miewam duszności dodam że miewam ciśnienie140/90 mam powiekszone węzły chlonne i cały czas czuje sie zmeczona i oslabiona miałam robine badania na tarczyce i morfologie i wszystko wporzatku dokucza mi tez chrypka i miewam prominiujace bole w okolicach szyji i gesta sline bardzo sie boje bo jestem panikara

Lek. Wojciech Zygmunt

Być może jest to zespół przewlekłego zmęczenia, który wynika z powikłania jakim było np. przejście kilka miesięcy infekcji górnych dróg oddechowych (chodzi mi konkretniej o mononukleozę). Jeżeli takiej infekcji nie było to najprawdopodobniej choroba ma podłoże psychogenne. Ale warto wykonać także inne dodatkowe badania - AlAT, AspAT, bilirubinę, sód, potas, wapń, magnez, glukozę. Ewentualnie USG tarczycy. Na pewno warto udać się do lekarza w celu dokładniejszego zebrania wywiadu lekarskiego i badania przedmiotowego. Pozdrawiam i życzę zdrowia.