Co oznacza krew w stolcu u dziecka?

Syn 2 lata zaczal cierpiec na zaparcia. Trwa to od okolo 2 tyg z tym ze do tej pory oddawal stolec codziennie dosc twardy. Od 4 dni problem sie nasilil. Po dwoch dniach nie robienia kupki zalatwil sie bardzo trardym i zbitym stolcem stekal przy tym. W dodatku pojawily sie 3 kropelki krwi. Zmienialam dziecku mleko z 3 na 4 ale czy to moze byc powod. Nie je slodyczy pile okolo 1,5 wody, sokow nie chce za bardzo. Pediatra kazal kupic debridat i podawac 3 razy po 5ml. Martwi mnie ta krew czy to moze byc spowodowane peknieciem naczynka czy zrobic jakies wyniki? Na usg nic nie wyszlo

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze pęknięcie naczynka , jeśli objawy są nadal wskazana wizyta najlepiej u lekarza gastroenterologa dziecięcego