Co oznacza miąższ płucny bez zmian ogniskowych i sylwetka serca w normie?

Proszę o interpretację badania RTG klatki piersiowej "w prawym polu podobojczykowym linijne zacienienie dł. 5cm przy bocznej ścianie kl. piers. po stronie prawej widoczne 2 zacienienia 4 i 6 cm grubości 10mm. Miąższ płucny bez zmian ogniskowych. Sylwetka serca w normie." Mężczyzna lat 44.

Opis jest nieprecyzyjny, trzeba porównać to badanie z poprzednimi. Jeżeli są jakieś wątpliwości to należy wykonać tomografię klatki piersiowej. Taki opis może świadczyć o istnieniu zgrubień, blaszek opłucnowych. Wymaga Pan poszerzenia diagnostyki.