Co oznacza mrowienie ust po usunięciu 8?

Witam. Jestem po chirurgicznym usowani 8. Nie mam czucia w lewej str ust i brodzie! Mija juz 2 doba. Czuję mrowienie w tym miejscu. Czy nerw się zregeneruje? Co oznacza te mrowienie?

Witam

Mrowienie w okolicy lewej strony ust i brody moze oznaczać, że prawdopodobnie doszło zranienia nerwu podczas znieczulenia jak i podczas zabiegu , to stosunkowo częste powikłanie i nieraz niemożliwe do przewidzenia i zapobiegnięcia. Regeneracja nerwu może potrwać kilka miesięcy, często ok 6miesięcy. Niestety nie ma pewności czy czucie powròci do tego stopnia jak przed zabiegiem.

Pozdrawiam
Halina Gabara Bujok

Najprawdopodobniej podczas zabiegu doszło do uciśnięcia nerwu zębodolowego dolnego przebiegającego w pobliżu usuwanego zęba. Objawy, które Pani opisuje (mrowienie) świadczą o najłagodniejszej formie porażenia nerwu tzw, neuropraksji. Regeneracja newu w takim przypadku następuje najczęściej w ciągu kilku dni /tyg. Mrowienie powino stopniowo ustępować, a powracać czucie. Przy cięższych uszkodzeniach regeneracja może trwać kilka m-cy, w pojedyńczych przypadkach czucie może nie wrócić - myślę jednak, że ta opcja Pani nie dotyczy :) pozdrawiam