Co oznacza muzektomia w warunkach szpitalnych?

W badaniu kolonoskopowym stwierdzono u mnie w dnie kątnicy płaski polip 3-4 cm z zagłębieniem w dnie. Wskazanie usunięcie gruczolaka (muzektomia w warunkach szpitalnych).Co ta metoda oznacza? Czy konieczna jest operacja?

To nie jest metoda operacyjna. Polip zostanie usunięty endoskopowo czyli w czasie ponownej kolonoskopii, gdzie odpowiednim urządzeniem polip zostanie głęboko usunięty wraz z otaczającą śluzówką i wysłany do badania histopatologicznego. Musi to być zrobione w warunkach szpitalnych, aby zabezpieczyć chorego przeciwbólowo jak też musi być zabezpieczone odpowiednie zaplecze np. w czasie, gdyby pojawił się jakiś krwotok z rany jelita lub przedziurawienie jelita.