Co oznacza nadmierne wyczuwanie akcji serca?

Witam. Mam 28 lat. Od paru dni czuje bicie swojego serca bije w normalnym tempie około 70 uderzeń na minutę ale bardzo mocno, że czuje je w brzuchu i czasem jak moje ciało całe pulsuje. Około 2 miesiące temu miałam założony holter było wszystko ok. Było robione ekg kilkukrotnie i echo serca kardiolog powiedział ze z moim sercem jest wszystko w porządku. 6 miesięcy temu zdiagnozowano u mnie nerwice lekowa. Uczeszczam na psychoterapię i wspomagam się ziołowymi lekami uspokajającymi na noczy jedna tabletkę. Moje pytanie brzmi czy moje serce tak reaguje od nerwicy? Czy może być inna przyczyna? Dodam też ze czasami odczuwam chwilowe sekundowe bicie serca w gardle.

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana ponowna konsultacja kardiologa lub chociaż lekarza rodzinnego po wykluczeniu obecnie dolegliwości sercowych będzie można założyć iż objawy wynikają z nerwicy