Co oznacza niewielka wypuklina centralna C3-C4 z lateralizacją na stronę lewą?

Miałem niedawno MR kręgosłupa szyjnego: -zniesienie lordozy -niewielka wypuklina centralna C3-C4 z lateralizacją na stronę lewą, uciska worek opony twardej - przepuklina prawoboczna C5-C6 , zwęża wejście do prawego otworu międzykręgowego , uciska korzeń nerwowy po stronie prawej , w niewielkim stopniu modeluje boczny zarys rdzenia po stronie prawej. - wypuklina centralna C6-C7 , uciska worek opony twarde - rdzeń bez zmian ogniskowych. Czy konieczna jest operacja natychmiast?

Opis świadczy o uszkodzeniu dysku z wtórnym uciskiem korzeni nerwowych ( mogą być odczuwalne drętwienia do ręki szczególnie prawej ). Początkowo wymaga Pan odpowiedniej rehabilitacji okresowo w razie nasileń leków. Sugeruje konsultację u ortopedy z płytą z rezonansem.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch