Co oznacza nieznacznie hipodensyjna i niejednorodnie wzmacniająca się po kontraście zmiana heterogenna?

Wynik TK - w polu segmentów 7,8,5 i 6 wątroby widoczna jest nieznacznie hipodensyjna i niejednorodnie wzmacniająca się po kontraście zmiana heterogenna o łącznych wymiarach 85x55x100 mm, zaciągająca torebkę powierzchni żebrowej watroby. W centralnej cześci guza widoczne są obszary martwicy. Obraz przemawia za HCC. Pobrano biopsję. Czekamy na wynik. Proszę o opinię czy to jednak może nie być HCC tylko coś niegroźnego?

Lek. Tomasz Budlewski

zawsze należy mieć nadzieje, wynik hist pat będzie decydujący.