CO oznacza obniżone HGB w ciąży?

witam, jestem w ciąży w II trymestrze i odebrałam wyniki morfologi mam obiżone HGB 11,80 g/dl a norma jest 12-16. Nastepnie mam obniżone HCT 34,5% norma to 37.0-47.0% Obniżone jest również PLT 132tys/ul norma 150-450 i podwyższone P-LCR 50,01% norma 13-43. w dodatku w Uwagach mam napisane:Możliwa obecność mikroagregatów płytkowych.Wskazane pobranie krwi na TE. Prosze o interpretacje, dodam, że miesiąc temu robiłam wyniki i miałam wszystko w normie.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W ciąży normy w morfologii są trochę inne niż te podane przez laboratorium, np. niedokrwistość rozpoznaje się dopiero, gdy poziom hemoglobiny spada poniżej 11 g/dl. Jednak zawsze wyniki powinien ocenić lekarz, który skierował Panią na badanie, dlatego powinna Pani zgłosić się na zaplanowaną wizytę kontrolną.