Co oznacza obrzęk po operacji przepukliny?

Dzień dobry!5 tygodni temu miałam operację przepukliny pepkowej,w szpitalu zarazono mnie gronkowcem. Po 3 seriach antybiotyku rana sie juz zagoila ale nad pepkiem pozostał dosc duży czerwony obrzęk. Lekarz przepisał mi tabletki na alergię,podejrzewajac nici chirurgiczne. Czy taki obrzęk może byc alergia czy raczej przyczyną jest gronkowiec?Martwię się,bo wszyto mi siatkę ,może to ona jest winna temu obrzekowi?(czerwona skóra,twarde miejsce)

Bez bezpośredniego badania na pewno nie odpowiem Pani konkretnie na to pytanie. Radzę w tej sprawie udać się na kontrolną wizytę ponownie do chirurga prowadzącego lub chirurga, który przeprowadził zabieg. Powodu mogą być właśnie dwa albo odczyn na obcy materiał czyli siatkę albo tlące się dalej zakażenie.