Co oznacza opis badania USG jamy brzusznej taty?

witam , mój tata miał wykonywae USG jamy brzusznej , w maju 2017 roku miał wycieta śledzionę metoda spelektomii . Ostatnio bóle nawróciły , na USG wyszło że w okolicy górnego bieguna nerki lewej bliżej loży po śledzionie owalny ubogoechowy śr , ok. 15mm zmiana pozapalna , torbielka ? Bardzo duza ilość gazów jelitowych w loży po śledzionie . W lokalizacji ogona trzustki normoechogeniczny obszar o wym. 25x32mm-pozapalny ? , obraz niejednoznaczny . Czy to groźne ? Co to oznacza i co zrobić ? Dziękuję za odpowiedzi .

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Ze względu na niejednoznaczny obraz usg (nie wiadomo czy wymienione zmiany to zmiany zapalne czy torbiele) być może konieczne będzie wykonane badanie tomografii komputerowej jamy brzusznej. Jednak wszystko zależy od interpretacji lekarza prowadzącego i stanu klinicznego pacjenta. Dlatego konieczna jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego. Być może uzna on, że dalsza diagnostyka nie jest wskazana.