Co oznacza oś długa kręgosłupa odchylona w stronę lewą?

Dzień dobry, Mój 13-letni syn miał robione rtg kręgosłupa i wynik jest następujący: "Oś długa kręgosłupa odchylona w stronę lewą. Prawostronne, boczne skrzywienie odcinka piersiowo-lędźwiowego kręgosłupa. Rotacja trzonów kręgów. Talerze biodrowe na tym samym poziomie. Anomalia rozwojowa I i II żebra po stronie prawej - zrost . Obraz prawego obojczyka w granicach normy." Zlecono 15 zajęć kinezyterapii. Lekarz powiedział, że po rehabilitacji pomyślimy co dalej... Czy może wiązać się to z operacją?

Nie piszą nic o skoliozie. Nieco niepokoi rotacja kręgów. Jeżeli występuje skrzywienie jedno-łukowe, przy odpowiednio prowadzonej kinezyterapii, istnieje spora szansa na poprawę. Ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Pozdrawiam