Co oznacza pieczenie języka i zmęczenie?

Witam,Mam 25 lat, 160 cm, waga 48kg, wcześniej ważyłam 55kg ale schudłam bo nie mogę jeść. Od 4miesięcy piecze mnie język od rana do wieczora jak cokolwiek zjem, jak nie jem przez jakiś czas piecze mniej, widzę zaczerwienienie na czubku języka. Stosowałam dietę bez cukru, antybiotyk trioxal, nystatynę i nic mi nie pomaga. Z wymazu wyszło Candida - dość liczne. Ciągle jestem zmęczona, mam gęstą ślinę, czasem duszności po jedzeniu- w gastroskopii wyszło tylko zapalenie żołądka. Kto mi pomoże?

Witam,
pieczenie języka może być związane z nadkażeniem grzybiczym. Czy przy wykonaniu posiewu był wykonany mykogram, który określił, na jakie przeciwgrzybicze leki te wyhodowane z Pani jamy ustnej grzyby są wrażliwe? Najczęściej są wrażliwe na Nystatynę, ale może się zdarzyć, że nie. Jak długo była przyjmowana Nystatyna i w jakich dawkach? Leczenie grzybicy jest długotrwałe i obejmuje nie tylko leczenie farmakologiczne, ale też dość rygorystyczną dietę oraz dodatkowo płukankę zawierającą chlorheksydynę.
Inną przyczyną pieczenia języka, które nasila się podczas jedzenia kwaśnych, pikantnych czy innych drażniących pokarmów, może być np.język geograficzny lub zmiany wynikające z niedoborów niektórych witamin. Doraźnie można stosować wszelkie płukanki mające działanie powlekające, np. z siemienia lnianego.
W celu dokładniejszej diagnostyki zalecałabym wizytę u stomatologa zajmującego się chorobami błony śluzowej.
Pozdrawiam