Co oznacza płaska centralna przepuklina jądra miażdżystego?

Badanie MR kregoslupa L/S wykonane w sekwencjach FSE,STIR w obrazach T1,T,2w zaleznych przekrojach strzalkowych i poprzecznych,czolowych Intensywnosc sygnalow za stozka rdzeniowego jest prawidlowe.objawy dyskopatii na poziomie VL4-VL5-VS1 intensywnosc sygnalow z w/w krazkow jest obnizona na poziomie Vth12/Vl1stwierdza sie plaska centralna przepukline jadra miazdzystego na poziomie VL4/VL5 stwierdza sie centralna przepukline jadra miazdzystego w kierunku kanalu kregowego z uciskiemobu korzeniu

Oznacza to, że dysk został niewłaściwie obciążony, co doprowadziło do opisanych zmian. Jeżeli to niewłaściwe obciążenie będzie powtarzać się w przyszłości, bardzo prawdopodobne jest, dalsze uszkadzanie dysku i związane z tym dodatkowe objawy. Należy wdrożyć dedykowany program usprawniania np.: według założeń metody McKenziego. Pozdrawiam