Co oznacza podwyższone EVB?

Witam . Mam podwyzszone erythrozyten-verteilungsbreite (Evb) 16.1% gdzie min wymosi 11.5 a max 14.5 oraz obnizone mittl.corpusk.hb-gehalt(mch) 26.8 gdzie min jest 27 a max 33.5 oraz monozyty mam 11.3% gdzie min jest 2.0 a max 9.5 Zelazo mam 46.5 gdzie min jest 60 a max 180. Reszte wynikow mam dobra

Lek. Katarzyna Szymczak

Z wyników niepokojący tylko niski poziom żelaza, wskazana dieta bogata w żelazo ( czerwone mięso, żółtka jaj, przeczy, suszone morele, natka pietruszki) oraz suplementacja preparatu żelaza. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam