Początki anemii a młody jęczmień

Witam, mam poczatki anemii (zelazo 9,9), mam takze wyviets tarczyce i biore hormony euthyrox. Slyszalam ze mlody jeczmien bio pomaga w walce z anemia. Czy moge go.codziennie pic,i nie będzie to mialo wplywu na hormony tarczycy?

Na hormony tarczycy nie będzie miało wpływu, ale na niedobór żelaza raczej też. Proszę stosować preparaty żelaza doustnie. W diecie zwrócić uwagę na to żeby poza jeczmieniem było ciemne mięso, ryby, warzywa strączkowe, jajka, brukselka, natka pietruszki, buraki, morele itd.