Co oznacza powiększony węzeł chłonny na szyi przy śliniance?

Witam. Od około miesiąca ma powiększony lewy węzeł chłonny szyi tuż przy śliniance. Jest on bardzo wyczuwalny, twardy i niebolący. Badanie usg szyi wykazało, iż ma on rozmiary 15x7, prawy 7x4. Bez żadnych zmian patologicznych. Czy mam jakieś obawy do nie pokoju skoro węzeł nie znika? Jakie badania poeinnam jeszcze wykonać?

Lek. Katarzyna Szymczak

Czasem węzły powiększone w czasie infekcji, po jej wyleczeniu nie zmniejszają się i cały czas są wyczuwalne. Sugeruję jeszcze sprawdzić stan uzębienia oraz morfologię z rozmazem.
Pozdrawiam