Co oznacza przewód słuchowy zewnętrzny drożny, bez dostrzegalnych zmian?

Chcialbym sie dowiedziec co oznacza ten wynik badania :Przewód słuchowy zewnętrzny drożny, bez dostrzegalnych zmian. Jama sutkowa bezpowietrzna, wypełniona miękkotkankowymi masami, które uwypuklają się do jamy bębenkowej. Podobne masy wypełniają komórki wyrostka sutkowatego, z całkowitą jego bezpowietrznością. Przewód słuchowy wewnętrzny nieposzerzony. Struktury ucha wewnętrznego bez dostrzegalnych zmian
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

"Przewlekłe zapalenie ucha środkowego to dolegliwość, która utrzymuje się bez przerwy ponad trzy miesiące. Przyczyną tej dolegliwości może być utrzymywanie się ubytku w błonie bębenkowej, który daje objawy w postaci wycieku z ucha treści śluzowo-ropnej oraz uszkodzenie słuchu, a nawet alergiczny nieżyt nosa. U chorego z przewlekłym zapaleniem ucha środkowego pojawia się zatkanie ucha oraz szumy w uchu. Natomiast u dziecka po długotrwałym przebiegu przewlekłego zapalenia ucha nie ma żadnej reakcji na wołanie czy zadawanie pytań. Uwaga! Zapalenie ucha środkowego stwarza poważne zagrożenie życia chorego.

Dwie grupy choroby

Różne postacie przewlekłego zapalenia ucha można usystematyzować w dwu grupach, charakteryzujących się różnym przebiegiem istotnych objawów zapalenia przewlekłego.

W grupie pierwszej (gdy pacjentowi nie grożą powikłania) wyciek z ucha może być śluzowo-ropny lub śluzowy, natomiast zmiana dotyczy tylko błony śluzowej jamy bębenkowej. Przedziurawienie odnosi się do napiętej okolicy błony, ponadto nie istnieje niebezpieczeństwo tworzenia się guzka (perlaka).
W drugiej grupie (wymagającej leczenia chirurgicznego) wyciek z kolei ma charakter ropny, a zmiany mają związek z jamą bębenkową komory wyrostka oraz innymi fragmentami kości skroniowej. Przedziurawienie ogranicza się do części górnej wiotkiej błony bębenkowej, dodatkowo można zauważyć objawy niszczenia kości i tworzenia się perlaka."

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

portal.abczdrowie.pl
Patronaty