Co oznacza przewód słuchowy zewnętrzny drożny, bez dostrzegalnych zmian?

Chcialbym sie dowiedziec co oznacza ten wynik badania :Przewód słuchowy zewnętrzny drożny, bez dostrzegalnych zmian. Jama sutkowa bezpowietrzna, wypełniona miękkotkankowymi masami, które uwypuklają się do jamy bębenkowej. Podobne masy wypełniają komórki wyrostka sutkowatego, z całkowitą jego bezpowietrznością. Przewód słuchowy wewnętrzny nieposzerzony. Struktury ucha wewnętrznego bez dostrzegalnych zmian

Dwie grupy choroby

Różne postacie przewlekłego zapalenia ucha można usystematyzować w dwu grupach, charakteryzujących się różnym przebiegiem istotnych objawów zapalenia przewlekłego.

W grupie pierwszej (gdy pacjentowi nie grożą powikłania) wyciek z ucha może być śluzowo-ropny lub śluzowy, natomiast zmiana dotyczy tylko błony śluzowej jamy bębenkowej. Przedziurawienie odnosi się do napiętej okolicy błony, ponadto nie istnieje niebezpieczeństwo tworzenia się guzka (perlaka).
W drugiej grupie (wymagającej leczenia chirurgicznego) wyciek z kolei ma charakter ropny, a zmiany mają związek z jamą bębenkową komory wyrostka oraz innymi fragmentami kości skroniowej. Przedziurawienie ogranicza się do części górnej wiotkiej błony bębenkowej, dodatkowo można zauważyć objawy niszczenia kości i tworzenia się perlaka."