Co oznacza RTG płuc 28-latka?
Witam, Opis RTG klatki piersiowej brzmi następująco: ognisko zagęszczeń miąższowych z przejaśnieniem w jego obrębie w górnym polu płuca prawego - zmiany o charakterze swoistym. Czy to może być rak? Dziękuję z góry za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Zmiany o charakterze swoistym sugerują raczej zmiany o podłożu gruźliczym niż nowotwór. Oczywiście taki wynik wymaga interpretacji ze strony Pana lekarza prowadzącego, dlatego konieczna jest wizyta u lekarza.