Co oznacza silny, kłujący ból w okolicy mostka, mdłości, utrudniony oddech?

W nocy poczułam silny, kłujący ból w okolicy mostka, mdłości, utrudniony oddech, potliwość oraz przyspieszony rytm serca. Dziś kłucie w klatce występuje przy próbie wzięcia głębszego oddechu, dodatkowo bolą mnie plecy w górnej części. Mam 20 lat, co to moze byc? Jakie wykonać badania? Do jakiego lekarza się udać?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Na początek powinna się Pani udać do lekarza rodzinnego. On zbierze z Panią dokładny wywiad, zbada Panią oraz zleci badania dodatkowe, dzięki którym będzie mógł zlecić odpowiednie leczenie lub pokierować do właściwego specjalisty.