Co oznacza słabnięcie dziecka po wysiłku fizycznym?

Mój synek (lat 9) od jakichś dwóch lat skarży się na słabnięcie podczas wysiłku fizycznego, np. lekcji WF-u. Raz zdążyło się to przy mnie, po pół godzinnej mało męczącej wycieczce rowerowej. Nagle poprosił, żebyśmy się zatrzymali. Był wtedy blado-zielony na twarzy w okolicach ust i nosa, a policzki miał z kolei bardzo czerwone. Poza tym mówił, że ciężko mu się oddycha i robi się ciemno przed oczami. Był spocony, ale zimny. Dodam, że na dworze panowała temperatura ok. 20 strona. C. Jednak w większości przypadków szaleje przez wiele godzin na podwórku lub w domu i w ogóle się nie męczy. Mąż uważa, że poprostu zbyt szybko urosło jego ciało, a serce zwyczajnie nie nadąża z pracą. Jest dość duży, jak na swój wiek, ma 148 cm wzrostu i waży 38 kg. Mnie to jednak niepokoi. Czasami rano po obudzeniu ma podpuchnięte oczy. Dużo też pije i często oddaje mocz. Miał już badany poziom cukru, badania krwi i moczu oraz wykonane EKG w poradni sportowej. Wszystkie wyniki były prawidłowe. Czy powinnam udać się z synkiem jeszcze na jakieś badania, Jeśli tak, to jakie? Z góry dziękuję za odpowiedź
MĘŻCZYZNA, 13 LAT ponad rok temu

może wato zrobić ECHo serca i skonsultować się z kardiologiem, a na pewno musi się synem zając lekarz który kompleksowo spojrzy na wykonane badania, zbada dziecki i zaproponuje dalsze postępowanie pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Co może oznaczać plamienie po wysiłku fizycznym?

W piątek skończyłam krwawienie miesiączkowe. W pon po wysiłku fizycznym na siłowni dostałam plamienia krwią,lekki ból podbrzusza. Nie jestem i nie byłam w ciąży. Usg dopochwowe i zewnętrzne miałam w zeszłym miesiącu, prawidłowe. Cytologia również. Czy powinnam iść do lekarza?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Tolerancja wysiłku fizycznego

Witam, mam problem z "tolerancja" wysiłku fizycznego, z jednej strony bardzo bym chciał pograć w piłkę, jeździć na rowerze ale czuje lęk przed wysiłkiem - czy nic mi się nie stanie- i analizuje czarne scenariusze. Jak już się przełamie i zaczynam grać, ćwiczyć to wszystko jest ok natomiast po zakończeniu czuje ogromne napięcie w środku, ucisk/ciągniecie w brzuchu, natychmiast sprawdzam puls (chwile po wysiłku 110-120), bóle w rożnych częściach ciała. EKG, Echo, morfologia, cukier OK.
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Wydaje mi się, iż nie jest to problem z "tolerancją" wysiłku fizycznego, a z mentalnym podejściem do niego. Bowiem - z tego, co rozumiem - nie chodzi Panu o jakiś brak kondycji fizycznej, a właśnie o różnego rodzaju lęki związane z aktywnością.
Jako że pisze Pan o "czarnych scenariuszach, lęku przed wysiłkiem, napięciu - polecam zgłosić się na konsultacje do psychologa. Najlepiej będzie jeżeli specjalista ten będzie pracował w nurcie poznawczo-behawioralnym, gdyż właśnie w tym nurcie analizuje się "czarne scenariusze", sposób myślenia, a także jest w nim wiele bardzo skutecznych technik niwelujących lęk. Pana symptomy wskazują na jakiegoś rodzaju tendencje lękowe (może i nerwicowe - tego nie wiem i powiedzieć nie mogę na podstawie tak krótkiego opisu) i jak najszybsze zabranie się za nie i pozbycie się ich pozwoli Panu na swobodne, satysfakcjonujące podejmowanie aktywności (nie tylko sportowej). Jeżeli zlekceważy Pan swoje problemy w tym stadium, może się ono przekształcić w trudniejsze zaburzenia na tle psychicznym, np. fobie, lęk paniczny itd. Zatem szczerze polecam spotkanie z psychologiem, który skutecznie pomoże Panu pozbyć się swoich lęków. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty