Co oznacza słabnięcie dziecka po wysiłku fizycznym?

Mój synek (lat 9) od jakichś dwóch lat skarży się na słabnięcie podczas wysiłku fizycznego, np. lekcji WF-u. Raz zdążyło się to przy mnie, po pół godzinnej mało męczącej wycieczce rowerowej. Nagle poprosił, żebyśmy się zatrzymali. Był wtedy blado-zielony na twarzy w okolicach ust i nosa, a policzki miał z kolei bardzo czerwone. Poza tym mówił, że ciężko mu się oddycha i robi się ciemno przed oczami. Był spocony, ale zimny. Dodam, że na dworze panowała temperatura ok. 20 strona. C. Jednak w większości przypadków szaleje przez wiele godzin na podwórku lub w domu i w ogóle się nie męczy. Mąż uważa, że poprostu zbyt szybko urosło jego ciało, a serce zwyczajnie nie nadąża z pracą. Jest dość duży, jak na swój wiek, ma 148 cm wzrostu i waży 38 kg. Mnie to jednak niepokoi. Czasami rano po obudzeniu ma podpuchnięte oczy. Dużo też pije i często oddaje mocz. Miał już badany poziom cukru, badania krwi i moczu oraz wykonane EKG w poradni sportowej. Wszystkie wyniki były prawidłowe. Czy powinnam udać się z synkiem jeszcze na jakieś badania, Jeśli tak, to jakie? Z góry dziękuję za odpowiedź

może wato zrobić ECHo serca i skonsultować się z kardiologiem, a na pewno musi się synem zając lekarz który kompleksowo spojrzy na wykonane badania, zbada dziecki i zaproponuje dalsze postępowanie pozdrawiam