Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Anemia a wysiłek fizyczny

Witam! Mam 16 lat i niecały miesiąc temu wykryto u mnie anemię. Poprawy nie widzę, ciągle jestem zmęczona, boli mnie głowa, zawsze jest mi zimno, mam bladą twarz i podkrążone oczy. W dodatku po każdej, męczącej lekcji wychowania fizycznego jest mi bardzo słabo i boję się, że mogę zemdleć. Najgorsze są takie ataki tj. jak jestem już w domu, zaczyna się od strasznych drgawek, mam sine usta, cała jestem zimna, a kończy się na omdleniu. Mój pediatra przypisał mi lek raz dziennie przez miesiąc. Boję się, że moja anemia spowodowana jest jakąś chorobą. Niepokoją mnie też bardzo obfite miesiączki z skrzepami krwi, w czasie których praktycznie nie wychodzę z łazienki. Nie lubię jeść mięsa ani wszystkiego tego, co powinnam jeść w czasie anemii. Czy są może jeszcze jakieś sposoby na anemię, o których nie wiem lub do jakiego jeszcze lekarza powinnam się zgłosić? I czy mogę być zwolniona z większego wysiłku na WF-ie, argumentując anemią? Kaśka

16 LAT ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Anemia może być przyczyną Pani złego samopoczucia, osłabienia, bólów głowy, apatii, złej tolerancji wysiłku. Nie wiem jak dużą ma Pani anemię, ale drgawki, sine usta nie są typowymi objawami anemii. Wymaga Pani dalszej diagnostyki. O zwolnieniu z zajęć wychowania fizycznego powinien zdecydować Pani lekarz. Radzę w pierwszej kolejności udać się do ginekologa, zbyt obfite miesiączki będą stale powodować anemię.

Pozdrawiam.

Specjalista chorób wewnętrznych, współautorka publikacji z zakresu mikrobiologii i endokrynologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy