Czy należy mi się zwolnienie z wychowania fizycznego, gdy mam zerwany nerw wzrokowy?

Zerwany nerw wzrokowy jest w prawym oku, na które zupełnie nic nie widzę. Na wf-ie muszę ćwiczyć bez okularów.
ponad rok temu

Witam!
Oku, które nie widzi z powodu uszkodzenia nerwu wzrokowego, nic nie pomoże (ani nie zaszkodzi). Należałoby się zastanowić natomiast nad drugim - w tej sytuacji jedynym okiem.
Myślę, że rezygnowanie z lekcji wf-u wcale nie jest dobrym rozwiązaniem. Dobrze by było jednak unikać sportów i sytuacji mogących nieść ze sobą duże ryzyko urazu (także w życiu codziennym).
Ważne też by w czasie zajęć wf-u dobrze widzieć przynajmniej na jedno oko.
Rozwiązaniem może być stosowanie dziennych miękkich soczewek kontaktowych korygujących wadę wzroku oka widzącego. Taką soczewkę można założyć przed lekcją lub rano w dniu, kiedy jest wf.
Dla własnego zdrowia fizycznego proszę nie rezygnować z wychowania fizycznego.
Pozdrawiam