Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy anemia może być wynikiem wysiłku?

Witam, niedawno dowiedziałem się, że mam anemię. Moje wyniki są słabe: hemoglobina 8. Dokładniejsze badania żelaza wyszły ujemnie. Biochemia 20. Nie wiem jakie są powody mojej anemii. Ciągle jem warzywa, piję mleko i zażywam produkty, które zawierają żelazo, nie pomijając tego, że jestem bardzo aktywny fizycznie. Codziennie 2 h treningu siłownia i czasami basen. Czy to zbyt duży wysiłek? Powinienem przystopować?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie.

Przyczyn anemii, w zależności od jej rodzaju, jest bardzo wiele. Wysiłek, generalnie nie jest jednak bezpośrednią przyczyną anemii, choć jak najbardziej może mieć z nią związek.
Zdecydowanie powinien zgłosić się Pan do lekarza pierwszego kontaktu, który na podstawie klasycznej morfologii oceni prawdopodobną przyczynę anemii, a następnie rozpocznie leczenie lub skieruje Pana do specjalisty.

Najprawdopodobniej dostanie również Pan zalecenie, by do czasu unormowania stanu Pana zdrowia zmniejszyć natężenie wysiłku fizycznego.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy