Co oznacza spływanie kontrastu tylko po jednej stronie gardła?
Witam! Mój mąż gdy spożywa jakikolwiek posiłek bądź tez pije napój zatyka mu przełyk, gdzie jest zmuszony zwrócić treść jedzenia. Poszedł na rtg przełyku pokarmowego z kontrastem i tam pokazało ze kontrast spływa mu tylko po jednej stronie gardła dondrugiej strony w ogóle nie dociera. Mam pytanie czy to może być coś poważnego ? Bardzo się martwię.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania
Z drugiej strony coś musi blokować spływ kontrastu, może to by m.in. zachylek przełyku, polip czy guz. Wskazana kontrola u gastroenterologa.
Pozdrawiam