Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza średni podwyższony poziom zdolności werbalnych?

Natomiast badanie w wieku 37 lat wykazało -średni podwyższony poziom zdolności werbalnych .Badanie wykonał tzn. test synonimów i antonimów zgodnie z obowiązującymi normami - badanie wykonał psycholog społeczny -specjalista od komunikacji .
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Czy warto się przejmować kompleksami?

Witam,
Komunikacja w związkach jest oparta na znacznie większej ilości sygnałów,niż słowa.Chodzi także o niezgodnośc rozumienia intencji niektórych przekazów ,czy przekonanie ,że wszyscy w ten sam sposób reagują na podobne sformułowania,podczas,gdy u każdej z osób może to powodować zupełnie inny odbiór i inne emocje.Uczymy się od dzieciństwa reagować na ton głosu,mimikę,znaczenie niektórych zachowań i takie nastawienia są na tyle trwałymi sposobami rozumienia ludzi,że nie dostrzegamy,iż każdy z nich może mieć równoczesnie inne intencje.Dlatego w pracy terapeutycznej jedną z metod jest dialog empatyczny,w którym werbalny przekaz partnera jest przez drugą osobę interpretowany właśnie pod katem emocji,jakie w niej powoduje.Jest to wymiana służąca temu,by każdy był świadom,jaki rodzaj przekazu i postawy może być pożądany dla związku,a jaki go rujnuje mimo,że nie został wyrażony bezpośrednio.
Pozdrawiam serdecznie.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0

Witam .Wyniki średnie, czyli inaczej mówiąc przeciętne dla danej populacji, są na tyle szerokie, iż można podzielić je dodatkowo na obniżone (a więc zbliżone do poniżej przeciętnych), albo właśnie podwyższone (a więc zbliżone do wyników powyżej przeciętnych). W Pana przypadku, sformułowanie - średni podwyższony poziom zdolności werbalnych, oznacza, że są one na dobrym poziomie, adekwatnym do wieku. Nie wiem jaki był cel Pana badań, natomiast ten wynik powinien być satysfakcjonujący.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy