Co oznacza szybki oddech i kołatanie serca podczas wysiłku?

Witam podczas wysiłku fizycznego dość szybko się męczę i za chwilę mam szybki oddech i serce mi szybciej bije , nawet wchodzenie po schodach mnie męczy ogólnie nie lubie sportu jestem typem lenia ale jednak trochę ruchu mam w domu typu przenieść czasem coś cięższego czasem mnie nawet tak lekko przyćmi że tak powiem i muszę chwile stanąć , bardzo często też jestem zmęczony i unikam pracy jakiej kolwiek a jak już coś robię to na spokojnie , od trzech miesięcy palę papierosy
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Leczenie chorób serca

Omdlenia, kołatanie serca, obrzęki, zasinienie skóry, ból w klatce piersiowej ? to mogą być objawy choroby serca. Jednym z powszechnie występujących schorzeń jest choroba wieńcowa. Prof. Janina Stępińska opowiada o farmakologii w przypadku jej wystąpienia, jako jednym z możliwych działań prowadzących do wyzdrowienia.

Nie ma co dywagować. Sugeruję iść do lekarza rodzinnego i zrobić EKG oraz panel podstawowych badań laboratoryjnych. Zapewne wskazana będzie próba wysiłkowa. Ale zacząć należy od diagnostyki na prawdę podstawowej.
Co to może być? Rzeczy błahe ale i zabójcze, np. wada serca, tętniak itp.... Starczy czy mam dalej straszyć?

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty