Co oznacza ta zmiana okolicy kości ogonowej?
Dzień dobry, zgłosiłam się do lekarza z powodu bólu kości ogonowej, na zdjęciu RTG bezpośrednio pod kością ogonową widoczne jest okrągłe zaciemnienie, dostałam skierowanie do chirurga. Co to może być?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
bardzo dobrze że, podjęła już Pani kontakt z lekarzem chirurgiem oraz, że wykonane zostało już RTG okolicy, która sprawia obecnie ból. Powstanie zmiany, która została uwidoczniona może mieć kilka przyczyn. Jest możliwość, że jest to torbiel zapalna, jeśli jest zlokalizowana pod skórą to niewykluczone, że jest to czyrak. Niestety trzeba mieć także na uwadze to że może być to guz kostny lub innego pochodzenia. Z tego też względu tak bardzo ważne jest, aby chirurg Panią zobaczył, obejrzał to miejsce oraz miał wgląd do RTG.  Tutaj kluczowe będzie zdanie specjalisty co do dalszego postępowania z tą zmianą. Jest spore prawdopodobieństwo, że trzeba będzie ją usunąć podczas zabiegu chirurgicznego. Dlatego też nie należy zwlekać z kolejnymi krokami. Na pewno sytuacja budzi u Pani pewien niepokój, niemniej jednak im szybciej dotrze Pani do lekarza, tym prędzej będzie wiadomo jak działać. Z tego też względu zachęcamy do kontaktu chirurgiem i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/bol-kosci-ogonowej-anatomia-przyczyny
https://portal.abczdrowie.pl/kosc-krzyzowa
https://portal.abczdrowie.pl/czyraki