Co oznacza taka wysypka na ciele?

Parę dni temu zauważyłam dziwną wysypkę na górnej części pleców . Jest ona tylko w jednym miejscu. Po dwóch dniach zaczęło bardzo swędzieć , boleć i piec a pryszczyki zrobiły się ropne . Smarowanie maścią nic nie pomaga. Czy ktoś może mi powiedzieć co to może być ? Wizytę do Dermatologa mam już umówioną , ale dopiero za parę dni .

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przyczyn pojawienia się wysypki na ciele może być bardzo wiele. Aby postawić diagnozę konieczna jest więc bezpośrednia wizyta u dermatologa, który obejrzy zmiany i zaleci dalsze postępowanie.

Stosowanie maści na własną rękę może nie przynieść oczekiwanych efektów, dlatego proszę cierpliwie poczekać na wizytę lekarską.

Wysypka na plecach może być związana z nieprawidłową dietą, nadpotliwością, trądzikiem lub reakcją alergiczną – na leki, ale nie tylko. Czasem swędzenie skóry wynika z alergii na proszek do prania, płyn do płukania lub kosmetyk.

Temat ten został szerzej opisany w naszym artykule, który znaleźć można pod poniższym adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/wysypka-na-plecach-najczestsze-przyczyny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.