Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza taka zmiana na skórze u 26-latka?

Dzień dobry, mam nietypowy problem, coś jakby zwyczajny trądzik, pojedyczna krostka ale na mosznie, problem w tym, że utrzymuję się tam już bardzo długo, przynajmniej 10 miesięcy, nie jest bolesna jedynie od czasu do czasu pojawia się lekki swąd, co to może być?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT około miesiąca temu

Trądzik - podstawowe informacje

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zmiana powinna zostać obejrzana przez lekarza. Ciężko bowiem ocenić problem skórny bez uprzedniego obejrzenia.

Być może jest to kaszak skóry moszny. Zmiana o takim charakterze najczęściej występuje tam, gdzie mieszki włosowe i gruczoły łojowe, a więc na twarzy, głowie, plecach czy w okolicach intymnych. Ma postać podskórnego guza o niewielkim rozmiarze, choć z czasem może się on powiększyć. Kaszak może być miękki lub twardy w dotyku, a w jego środku można zauważyć czarną kropkę oznaczającą mieszek włosowy.

Opisana zmiana może również oznaczać zapalenie mieszków włosowych. W tym przypadku pojawia się krosta wypełniona ropną wydzieliną, która może powodować swędzenie lub nawet ból.

Podobne pytania pojawiały się już w naszym serwisie pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krosta-na-worku-mosznowym-a-koniecznosc-wizyty-u-lekarza, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ropna-krosta-na-mosznie-co-to-moze-byc, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwona-i-swedzaca-krosta-na-mosznie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mam-jedna-mala-krostke-na-mosznie-co-to-jest.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy