Co oznacza taka zmiana na sutku?

Witam. Wczoraj wieczorem zauważyłam mała kulkę w obrębie sutka, ma ok 1,5cm średnicy dotyku jest twarda i gładka, nie boli, kulkę widać również kiedy się położę. Niestety teraz święta i nie mam jak udać się do lekarza, zaraz kiedy tylko będzie to możliwe pójdę. Chciałabym zapytać czy to może być np zapchany gruczoł, czy raczej będzie to guz

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem pierwszego kontaktu lub ginekologiem. Z Pani relacji wynika, że w obrębie sutka pojawiła się niepokojąca zmiana. Jest ona wielkości około 1.5 centymetra i ma charakter guzka o białym zabarwieniu. Nie jest bolesna ani z piersi nie wypływa żadna niepokojąca (krwista lub ropno-surowicza) wydzielina. Pojawiła się ona stosunkowo niedawno. Jako, że jest Pani zmartwiona i obecność zmiany budzi niepokój, to warto porozmawiać z lekarzem. Prawdopodobnie badanie palpacyjne i wizualne piersi da już wskazówki co do charakteru tego guzka. Niewykluczone, że lekarz zleci wykonanie USG piersi. Możliwe , że jest to zapchany gruczoł o czym Pani wspomina, niemniej jednak zawsze konieczna jest konsultacja lekarska i badanie w takiej sytuacji. Udało się Pani zaobserwować tą zmianę bardzo szybko, dzięki czemu również możliwe będzie wdrożenie odpowiedniego leczenia w krótkim czasie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/dysplazja-sutka

https://portal.abczdrowie.pl/mammografia

https://portal.abczdrowie.pl/usg

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.