Co oznacza taki ból piersi?

Czy bol piersi prawej od strony pachy to coś poważnego czasem boli też na dole piersi , najczęściej boli przy schylaniu i dotyku . Mam 20 lat ,do jakiego specjalisty się udać ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w pierwszej kolejności może udać się Pani do lekarza rodzinnego, który w razie potrzeby pokieruje Panią do specjalisty. Może też Pani bezpośrednio udać się do ginekologa.

Przyczyn dolegliwości bólowych w obrębie piersi jest wiele. Czasem ból piersi nie jest niczym niepokojącym i związany jest z fizjologią. Piersi mogą boleć z powodu zespołu napięcia przedmiesiączkowego lub na skutek źle dobranej bielizny.

Inną przyczyną bólu piersi mogą być torbiele, brodawczaki, gruczolakowłókniaki, a także mastopatia. Na podstawie wywiadu oraz wykonanych badań lekarz będzie w stanie powiedzieć Pani więcej.

Temat ten został poruszony w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-piersi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.