Co oznacza taki ból zęba podczas gryzienia?

Dzień dobry przy nagrywaniu twardszej bułki czy czegoś chrupiącego czuję lekki dyskomfort w lewej górnej czwórce, ząb był w zeszłym roku w listopadzie plombowany odczuwam też dyskomfort podczas wkładania nitki przy nitkowaniu przy tym zębie. Dodam że na kontrolę chodzę regularnie dentysta nic nie stwierdził niepokojącego w tym zębie. Jaka może być przyczyna wyżej wymienionych dolegliwości? Jakbym mógł sobie z nimi radzić? Jaki byłby objaw za płytkiej plomby lub za niskiej?
MĘŻCZYZNA, 34 LAT 7 miesięcy temu

Wypełnienie może być za głębokie i za blisko miazgi zęba, może tez być stan zapalny w kości. Trzeba sprawdzić na RTG lub TK. Jeżeli jest dyskomfort przy nitkowaniu to wypełnień na stycznej prawdopodobnie jest nieszczelne lub założone z nawisiem i wymaga wymiany.