Dlaczego dzwoni mi w uchu po leczeniu zęba?

Po 50minutowym zabiegu wymiany starch plomb (6tka I 7mka) na nowe, 7mka super a 6stka, podraznil mi nerw dentysta bo podczas znieczulenie poczulam bol podczas zabiegu, dentysta przeprosil I robil dalej, powiedzial ze musial zostawic troche stare plomby bo bylo za blisko nerwu, od tego czasu minely 4 ry tygodnie, 6stka jest troche wrazliwa ale nie boli ogolnie chyba ze bardzo mocno nacisne z jednej strony zeba to czuje dyskomfort, do tego dzwiek w uchu po tej same stronie, zaczelo dzwonic :( jak moge sie pozbyc tego dzwonienia w uchu? Czy cos powinnam zrobic z tym?

Dzwonienie w uszach jest spowodowane przeciążeniem zgryzowym i możliwymi problemami w stawie skroniowo - żuchwowym. Konieczna jest diagnostyka okluzji. Odnośnie zęba leczonego to może zostało założone za dużo wypełnienia, pytanie czy problemy z uszami były przed czy po wizycie. Pod "starym" wypełnieniem też może być próchnica, powinno być zawsze usunięte stare wypełnienie w całości a jeżeli są dolegliwości to zawsze dokładamy znieczulenia.