Rysa na plombie zęba

dzień dobry mam pytanie pare lat temu miałam założone wypełnienie glasjomerowe albo kompozytowe nie wiem dokładnie była lampa uzyta w kwietniu zauwazyłam małe rysy na plombie poziome najbardziej na guzku zęba i dalej rysa idzie do srodka bardzo cienka jest i ciemna byłam u stomatologa na półrocznym ale nic mi nie powiedział wszystko niby ok wczoraj myjąc zęby szczoteczką elektryczną znowu sie pojawiła ryska mała co to moze być ? czy to groźne pęknięcia?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

prosz e zgłoszać takie spostrzeżenia w trakcie wizyty, jeśloi stomatolog nie stwierdzi nieszczelności wypełnienia które skłaniało by do jego wymiany to zawsze może gabinetowymi metodami powalczyć z nadwrażliwością - dodtakowo warto zacząć używać past do zębów nadwrażliwych na codzień - należy również przeanalizować sutuację zgryzową - czy aby napewno problem dotyczy jednego zęba?
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Niestety materiały wypełnieniowe ulegają z czasem "zużyciu". Mogą pojawiać się ryski, starcia etc. Ich podbarwienia z kolei są spowodowane wnikaniem osadu ( z pokarmów, płynów, tytoniu ... ). Jeśli Pani dentysta podczas regularnych przeglądów nie stwierdza nieszczelności to wszystko jest w porządku. Chyba, że ze strony estetycznej stanowi to dla Pani problem - wtedy należy zastanowić się nad kosmetyczną korektą wypełnienia.