Tępy ból zęba podczas spożywania zimnych posiłków

Co może być powodem i jak nazwać tę dolegliwość, gdy podczas picia zimnych napoi czy jedzenia zimnych rzeczy ząb strasznie tępo boli. Chodzi o jednego z tylnich zębów. Byłem u dentysty, który zaplombował mi dziurkę w tym zębie, ale z powodu, że była mała, dentysta wątpił w jakąkolwiek poprawę. Od tamtego czasu myję zęby specjalną pastą na nadwrażliwość Elmex, a od wypełnienia pojawił się następny problem - straszny, kłujący ból zęba przy gryzieniu czegoś twardszego. Bardzo dziękuję za pomoc!

Po wypełnieniu zęba może być wykonana za wysokie wypełnienie-należy wrócić do dentysty celem poprawy do warunków zgryzowych. Jeśli chodzi o ból tępy w pojedynczych zębach może być przyczyną starte szkliwo spowodowane np złymi warunkani zgryzowymi, bruksizmem (mocbe zgrzytanue zębami podczas snu; czy dokucza panu ból po obudzeniu w stawie skroniowo-zuchwowym?, napięte mięśnie w okolicy szczęki i żuchwy? ). Można to wyleczyć poprzez nakladanie fluoru u stomatologa lub specjalnego preparatu na to.

Witam, przyczyną kłującego bólu może być zbyt wysokie wypełnienie. Może być również taka sytuacja, że oprócz tego małego ubytku jest jeszcze jeden, którego lekarz nie zauważył. Może warto zrobić zdjęcie RTG i sprawdzić powierzchnie styczne, może tam tkwi przyczyna dolegliwości. Pozdrawiam