Ból zęba pomimo plomby po ugryzieniu czegoś twardego

Witam. Ostatnio byłam kilka razy u dentysty aby podleczyć zęby, trwało to chwilkę bo poodpadały mi kawałki plomb w 3 zębach, po czym Pani dr stwierdziła że wszystkie zęby są wyleczone i żeby zgłosić się za pół roku. Jednak niepokoi mnie od kilku dni to, że z prawej strony przy ugryzieniu czegoś twardszego (skórki od chleba) czuję jakiś dziwny ból, gdzieś w środku mimo plomby...co to może być? czy powinnam się zgłosić z powrotem czy jeszcze poczekać?

Lek. dent. Kamil StefaĹski

Szanowna Pani,

Prawdopodobnie wypełnienie mimo starań lekarza jest "zbyt wysokie".
Aby nie doszło do jego zniszczenia lub starcia zęba przeciwnego, należy zgłosić się do lekarza celem korekty wypełnienia. Jeśli to nie pomoże należy szukać przyczyny pod "plombą".

Pozdrawiam

Witam!

Po leczeniu ząb może boleć przy nagryzaniu twardych pokarmów to naturalna reakcja. Problem pojawi się w momencie kiedy ból stanie się intensywny oraz pulsujący, szczególnie aktywny w nocy, wtedy należy zgłosić się na kontrolę.