Co zrobić w przypadku bólu oraz nadwrażliwości zęba po założeniu plomby?

5 dni temu byłam u stomatologa w celu założenia plomby po tym jak mi się odkruszyła, po zabiegu zaplombowany ząb boli mnie przy nagryzaniu oraz na zimno i na gorąco, samoistnie nie wykazuje bólu. Wydaje mi się że plomba nie jest za wysoka. Czytałam że może byc to nadwrażliwość pozabiegowa, jak długo może ona jeszcze potrwać.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl