Bóle po plombie kompozytowej na zębie

mam dziwne odczucie po plombie kompozytowej na zębie,zab mnie boli,mam plombe od jakiegos czasu, to takie ćmienie, jest to 6 dolna, na powierzchni zęba z przedniej strony jak dotykam językiem czuję ostrą krawedź zęba, czy to swiadczy o tym że plomba jest nieszczelna?jest też rysa przy krawędzi zęba. Czy jest może za niska plomba, ząb mnie bardziej boli po słodkim, po gryzieniu-unikam gryzienia z tej strony. mam nerwicę i stany depresyjne, chodź nie wiem czy to ma znaczenie jesli chodzi o ząb

Dzień dobry
Pani nerwica może spowodować, że bardziej uważnie przygląda się Pani wszystkiemu co się zmiania w Pani organiźmie. Dlatego pewnie skoncentrowana uwaga na nowym wypełnieniu. Nie zmienia to faktu, że wypełnienie może wywoływać dolegliwości. Ostrą krawędź można wypolerować, lepiej, żeby nie drażniła języka. Natomiast reakcja po zjedzeniu słodkiego świadczy raczej o nieszczelności. Radzę udać się na kontrolę do stomatologa, który wykonywał wypełnienie.