Czy wypełnienie w zębie może zostać zaatakowane przez próchnicę?

Problem z wypełnieniem. Czy wypełnienie w zębie może zostać zaatakowane przez próchnicę. Kilka lat temu miałem leczonego zęba, wypełnienie miało kolor zęba więc było nie widoczne. Ostatnio zauważyłem, że zrobiło się białe.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

wypełnienia kompozytowe wymienia się ( w zależności od użytego materiału ) co 2-5 lat
próchnica nie "zjada" wypełnienia lecz zęba
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Wypełnienia są materiałami "ściernymi" - zużywają się. W miejscach nieszczelności z czasem pojawiają się podbarwienia, a w zależności od trybu życia oraz higieny jamy ustnej plomba się przebarwia. Pod wypełnieniem na skutek mikroprzecieku powstaje próchnica wtórna.
Konieczne są regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym oraz wymiana wypełnień we właściwym czasie.