Co oznacza taki obraz płuc po Covid?

Witam serdecznie, jestem po Covid 3 miesiące, wykonałem kontrolne TK płuc i wyszły zmiany "W obu s.10 płuc widoczne są pojedyncze drobne podopłucnowe pasma zmleczenia miąższu, ze wzmożeniem struktur zrębowych, dobrana resztkowa konsolidacja w s. 8L, poza tym miąższ płucny powietrzny, bez zmian naciekowych czy stref niedodmy. Węzły chłonne śródpiersia niepowiększone. Jamy opłucnej wolne" Co oznaczają te zmiany? Proszę o odpowiedź.. czy jest się czym martwić? Czy to są typowe zmiany pocovidowe czy w trakcie trwania choroby.. bo tez trochę sie tego obawiam. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedź z góry.. proszę o pomoc..

Dzień dobry,

Zmiany radiologiczne w obrazie TK przemawiają raczej za zmianami po przebytym COVID-19.

Konieczna jest ocena badania TK wraz obrazem klinicznym. Proszę udać się do lekarza prowadzącego celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Z wyrazami szacunku,