Co oznacza taki obraz RTG płuc u dziecka?

Dzień dobry. Córka ma 5 lat i kaszle szczególnie w nocy kaszlem suchym. Robiliśmy RTG i oto wyniki: W polu dolnym płuca lewego niewielkie ogniska okolooskrzelowych zagęszczeń zapalnych.Piza tym płuca powietrzne. Serce niepowiększone. Wnęki naczyniowe. Co to może znaczyć? Powiem jeszcze że ten kaszel utrzymywał się bardzo długo i co byliśmy na wizycie u lekarza,osluchowo zawsze w porządku było i żaden antybiotyk nie był podany.
KOBIETA, 30 LAT 11 miesięcy temu

Obraz radiologiczny może odpowiadać przebytemu w przeszłości zapaleniu płuc. Sugeruję wizytę w poradni alergologicznej. Kaszel nasilający się w nocy może być objawem alergii, zwłaszcza reakcji na alergeny znajdujące się w sypialni (roztocza kurzu domowego, wypełnienie pościeli) lub być odpowiedzią na zbyt suche powietrze w miejscu zamieszkania.