Co oznacza taki rwący ból między piersiami?

Mam problem, od jakiegoś czasu czuje ból (nie kłujący) bardziej taki rwący, napad miałam po środku między piersiami kilka razy dziś miałam z prawej stronie i nasilał się przy mocniejszych ruchach np. podnoszenie jakiejś rzeczy. Zastanawiam się, co z tym zrobić. Dodam, ze jestem ostatnio bardzo zestresowana.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywane przez Panią objawy mogą być spowodowane przez wiele czynników. Po pierwsze, mogą to być tzw. nerwobóle (inaczej neuralgie). Są to silne, często napadowe bóle, które pojawiają się w przypadku uszkodzenia nerwów w określonej części ciała. Nerwoból między piersiami dotyczy klatki piersiowej i spowodowany jest uszkodzeniem nerwu międzyżebrowego.

W innych przypadkach problem może leżeć w schorzeniach układu sercowo-naczyniowego. Mowa tutaj w szczególności o: zaburzeniach rytmu serca, chorobie wieńcowej, stanach zapalnych w klatce piersiowej, a niewydolności mięśnia sercowego. W takim przypadku powinna się Pani zgłosić do kardiologa i wykonać podstawowe badania (np. EKG, badanie Holter).

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami, które mogą Pani pomóc w zrozumieniu problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/nerwobole

https://zdrowie.parenting.pl/5-nietypowych-sygnalow-swiadczacych-o-chorym-sercu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.